Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Koła zainteresowań
· MOW na mapie
· MOW w obiektywie
· Kruszwica - Perła Kujaw
· Forum
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,479
· Najnowszy użytkownik: ododip
Losowa Fotka
Gramy z Jurkiem Owsiakiem.
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Dziewcząt w Kruszwicy po raz kolejny włączył się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki Angelika Kowalska i Paulina Okońska pod opieką wychowawcy Anety Dopierały od rana kwestowały z puszkami na terenie miasta. Pomimo mrozu dziewczęta wytrwale zbierały pieniądze aż do późnego popołudnia. Zmarznięte, ale szczęśliwe przyznały, że osobisty udział w akcji daje olbrzymią satysfakcję, a ofiarność ludzi pozwala wierzyć, że nikt nas nie opuści, gdy sami staniemy po stronie potrzebujących.
Koncert pastorałek.
8 stycznia b.r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla dziewcząt odbył się koncert zespołu Luxvera, który został zaproszony przez wychowawców - Pawła Budnera i Krzysztofa Kosińskiego. Wykonali oni własne kompozycje pastorałek do staropolskich tekstów o tematyce świątecznej. Wystąpili oni w składzie: Piotr Barczak - puzon, śpiew, Leszek Iwiński - bas, Michał Witkowski - gitara, Maciej Nowak - gitara, Arkadiusz Kubiak - perkusja. Większość członków zespołu pochodzi ze Strzelna. Wychowanki kruszwickiego Ośrodka bardzo entuzjastycznie przyjęły przyjazd i występ muzyków.
Ferie ze ścianką wspinaczkową.
Dnia 21 stycznia 2013 r. odbył się wyjazd do Inowrocławia na ściankę wspinaczkową. W wycieczce wzięło udział 7 wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy wraz z wychowawcą p. Pauliną Jabłońską-Nowicką. Wychowanki miały możliwość wspinania się na ściance o wysokości 12,5 m i powierzchni 92,8 m2. Zajęcia odbywały się pod bacznym okiem instruktorów, którzy udzielali dziewczynkom niezbędnych wskazówek dotyczących zasad asekuracji oraz prawidłowego korzystania z obiektu. Zajęcia na ściance wspinaczkowej pozwoliły wychowankom nie tylko na wzmocnienie ciała i sił witalnych ale przede wszystkim dały możliwość zmierzenia się z własnymi słabościami, pozwoliły na pokonanie lęku oraz przyczyniły się do wzrostu wiary we własne siły.
Kulig w Balczewie.
W dniu 18.01.2013 wychowawca Dariusz Monkiewicz wraz z wychowankami udał się do Stajni "Morgan" w Balczewie . W czasie wycieczki wychowanki uczestniczyły w kuligu ,w którym do sań zostały zaprzęgnięta dwa konie i ciągnęły sanie na płozach oraz małe sanki. Kulig odbywał się w pięknej zimowej leśnej aurze. Po pełnym wrażeń kuligu, dziewczęta pod opieką instruktora czyściły konie w stajni . Następnym punktem programu wycieczki było wspólne ognisko , pieczona kiełbaska oraz gorąca herbata . Wychowanki bardzo żywiołowo i emocjonalnie podchodziły do spotkania z takim zwierzęciem jakim jest koń . Bardzo zainteresowały je pogawędki z instruktorami na temat koni . Kilka dziewcząt przezwyciężyło strach jaki budziło w nich olbrzymie gabaryty konia . Po kilku godzinnym obcowaniu z koniem wychowanki zrobiły mnóstwo zdjęć i pełne wrażeń wróciły do ośrodka .
Wizyta w salonie fryzjerskim.
Ferie zimowe w roku szkolnym 2012/13 dziewczęta z MOW mogą zaliczyć do niezwykle udanych. Wiele z przygotowanych atrakcji cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony podopiecznych. Nowe umiejętności, dziewczęta pozyskiwały w „Salonie Fryzjerskim U Grażyny” w Kruszwicy, gdzie z inicjatywy wychowawcy Agnieszki Płocek, zdobywały praktyczne umiejętności w zakresie wykonania trwałej ondulacji; układania, pielęgnacji i stylizacji włosów; wybranych technik strzyżenia; metod farbowania i przedłużania włosów. Pozyskały także cenne informacje z dziedziny samodzielnego prowadzenia działalności usługowej i organizacji warsztatu pracy. Nabywaniu nowych umiejętności służyły również przygotowania słodkich specjałów. Tym razem z talerzyków w zawrotnym tempie znikały m.in. markizy i tort czekoladowy.
Jak być piękną w karnawale?
Czas karnawału sprzyja zastosowaniu dodatkowych zabiegów upiększających. W celu zdobycia fachowych porad w tej kwestii, dziewczęta z MOW w Kruszwicy wraz z wychowawcą Agnieszką Płocek udały się w dniu 08.01.2013r. do „Salonu Kosmetycznego przy Wenus” w Inowrocławiu. Podczas spotkania podopieczne zdobyły specjalistyczne porady w zakresie właściwej pielęgnacji i higieny każdego typu cery. Dziewczyny zdobyły profesjonalną wiedzę i umiejętności na temat dopasowania kosmetyków do indywidualnych potrzeb skóry a także właściwego odczytywania informacji dotyczących zastosowania, nakładania i przechowywania kosmetyków. Na prośbę wychowanek kosmetyczka przekazała również informacje na temat predyspozycji zawodowych do wykonywania takiej pracy oraz wymaganego w tym kierunku wykształcenia. Na zakończenie wizyty pracownik salonu przekazał młodzieży zakres usług oferowanych przez salon i przypomniał o szkodliwości działania używek i substancji uzależniających na wygląd skóry (np. kawa, papierosy, alkohol).
Wycieczka nad morze.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych, dnia 17.01.2013 r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy pod opieką wychowawcy p. Dominiki Biały udały się na wycieczkę do Gdańska i Sopotu. Podopieczne podczas całodziennego zwiedzania zobaczyły wiele wartościowych zabytków, jakie kryje Stare Miasto w Gdańsku. Oglądały Dwór Artusa – niegdyś miejsce spotkań rycerstwa i patrycjatu – oraz znajdujący się przed nim pomnik Neptuna. Dziewczęta były zauroczone pięknymi, bogato zdobionymi gdańskimi kamienicami. Niesamowite wrażenie zrobiła Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP –dzieło architektury gotyckiej, największa ceglana budowla sakralna na świecie, licząca 105,5 m długości, mieszcząca w swoim wnętrzu 25 000 osób. Najciekawszym elementem wyposażenia jest kopia słynnego obrazu Hansa Memlinga „Sąd ostateczny”. Dziewczęta spacerowały również jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska, Długim Pobrzeżem, ciągnącym się wzdłuż Motławy. Duże zainteresowanie wzbudził w zwiedzających dominujący akcent panoramy Długiego Pobrzeża - Wielki Żuraw i pierwszy zbudowany w Polsce – parowiec Sołdek. Następnym punktem wycieczki był Sopot, wizytówką którego jest Molo im. Jana Pawła II. Nie sposób było ominąć ulicę Bohaterów Monte Cassino która jest bezpośrednim przedłużeniem słynnego mola – głównej ulicy spacerowej Sopotu. Największą atrakcją dla podopiecznych z pewnością była wizyta w Aquaparku w Sopocie, gdzie po długim zwiedzaniu dziewczęta mogły się zrelaksować
Lodolandia 2012.
Dnia 20.01.2013r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy pod opieką wychowawcy Rafała Piaskowskiego miały okazję skorzystania z lodowiska „Lodolandia”, które mieści się w Inowrocławiu. Wyjazd stanowił nie tylko dobrą zabawę i wiele radości, ale również ukazał dziewczętom sposób spędzania czasu wolnego w mroźne, zimowe dni, przyczynił się do wszechstronnego doskonalenia sprawności fizycznej, w szczególności zdolności kondycyjnych i koordynacyjnych. Ukazał ponadto wychowankom, jak ważna jest odpowiedzialność za siebie i za innych. Dzięki możliwości skorzystania z obiektu, dziewczęta miały okazję nabyć umiejętność pokonywania nieśmiałości i lęku podczas podejmowania nowych doświadczeń, rozwijać wiarę w swoje siły i możliwości. Zabawa na lodzie stanowiła doskonałą naukę poszanowania dla kultury fizycznej.
Seans filmowy.
16.01.2013r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy, pod opieką wychowawcy Justyny Klesyk-Olszewskiej, udały się do inowrocławskiego kina. Obejrzały tam animowany film przygodowo-komediowy, który oprócz dawki humoru zawierał sporą porcję wskazówek dotyczących postępowania w życiu. Mądrości życiowe przekazane na wesoło, poprzez losy głównego bohatera filmu Prawie Jak Gladiator, zapadły w pamięć młodych dziewcząt, które z przyjemnością śledziły historię Tymona, który po stracie matki wychowywał się pod okiem trenera wojowników. Młodzieniec po wielu wzlotach i upadkach, dzięki miłości i wytrwałej walce osiągnął sukces, zdobył serce ukochanej i odmienił swoje życie. Wyjazd ten stał się dla dziewcząt szansą nie tylko na wypoczynek, ale także do spotkania w świecie filmu postaci, która spotkała się z problemami ich codzienności: stratą najbliższych, wyśmiewaniem, brakiem sensu życia. Szczęśliwe zakończenie historii Tymona dało im przykład na to, że ciężką pracą, wytrwałością i uczciwym postępowaniem można zmienić swój los i osiągnąć to, czego się pragnie.
WIGILIJNE SPOTKANIE W MOW W KRUSZWICY
24 grudnia 2012 roku był dniem bardzo wyjątkowym w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. O godzinie 16.30 wychowanki wraz z Panem Dyrektorem oraz wychowawcami zasiedli przy wigilijnym stole. Pięknie przygotowane przez wychowanki, przykryte białymi obrusami i zastawione potrawami wigilijnymi stoły zgromadziły wszystkich tych, którzy chcieli złożyć sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i przekazać kilka ciepłych słów płynących prosto z serca. Uroczystą wieczerzę rozpoczął Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy Pan Grzegorz Stasiak, który przypomniał wszystkim czym są Święta Bożego Narodzenia i jakie niosą przesłanie. Po ciepłych słowach wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie przy tym serdeczne życzenia. Po życzeniach nadszedł czas na uroczystą kolację wigilijną, która była bardzo wzruszającym wydarzeniem. Odbyło się również wspólne śpiewanie kolęd. Dzięki pięknej świątecznej atmosferze wszyscy poczuli magię tego wyjątkowego dnia, doświadczyli radości i poczucia wspólnoty. Wieczór upłynął w uroczystej atmosferze pełnej wzruszeń i refleksji.
Kopciuszek w SP Polanowice
W dniu 10.12.2012 grupa wolontariuszek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy odwiedziła Szkołę Podstawową w Polanowicach. Wolontariuszki pod opieką wychowawcy p. Anety Dopierały przygotowały inscenizację baśni o Kopciuszku. W trakcie spotkania wychowanki MOW wykonały ozdoby świąteczne do wystroju klas oraz pomogły uczniom ubrać choinki. Pobyt został urozmaicony czytaniem baśni dzieciom oraz współudziałem wolontariuszek w zabawach przedszkolaków. Dziewczęta zostały przyjęte bardzo serdecznie przez całą społeczność szkolną z p. dyrektor Alicją Lewandowicz na czele, która podjęła gości poczęstunkiem. - Jestem dumna z moich podopiecznych, to prawdziwe aktorki, podziwiam ich zapał i wysiłek z jakim pracowały podczas spotkania z dziećmi mówi opiekunka wolontariatu.
Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

ul. Kujawska 20, 88-150 Kruszwica

Powiat Inowrocławski
Kruszwica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Desing created by Maron | Coded by Maron
Theme by Maron-Online
535,037 Unikalnych wizyt
Copyright MOW Kruszwica © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Maron.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL