This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Koła zainteresowań
· MOW na mapie
· MOW w obiektywie
· Kruszwica - Perła Kujaw
· Forum
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,479
· Najnowszy użytkownik: ododip
Losowa Fotka
Twórczość i kultura w oddziaływaniach resocjalizacyjnych
Dnia 27.03.2013 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się prelekcja naukowa pt. „Twórczość i kultura w oddziaływaniach resocjalizacyjnych”. Organizatorem prelekcji był Zakład Myśli Społecznej i Edukacji Środowiskowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy. W prelekcji wzięli udział zaproszeni goście : Dyrektor Instytutu Pedagogiki- prof. Ewa Filipiak, Kierownik Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji- prof. Teresa Sołtysiak, Adiunkt w Zakładzie Myśli Społecznej i Edukacji Środowiskowej- dr Monika Lewicka, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy- mgr Grzegorz Stasiak. Bardzo licznie zgromadzili się w Auli Atrium również studenci Pedagogiki o kierunku : Resocjalizacja oraz Animacja Kulturowa. Prelekcję rozpoczął prof. Mariusz Cichosz- Kierownik Zakładu Myśli Społecznej i Edukacji Środowiskowej, następnie wykład przedstawiła mgr Dominika Biały – wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy. W wykładzie tym zostało omówione znaczenie twórczości i kultury w resocjalizacji młodzieży niedostosowanej społecznie. Ponadto zaprezentowano kreatywne formy resocjalizacji nieletnich, stosowane w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy. Zgromadzone na wykładzie liczne grono słuchaczy z dużym aplauzem przyjęło przygotowany przez wychowawców mgr Krzysztofa Kosińskiego i mgr Pawła Budnera występ artystyczno – wokalny, w którym podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zaprezentowały nie tylko talent wokalny, ale również umiejętności gry na instrumentach muzycznych takich jak : skrzypce, gitara basowa, pianino. Prelekcja wywarła ogromne wrażenie na zgromadzonych. Gratulacjom i miłym słowom ze strony Władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nie było końca.
Razem łatwiej...
W marcu br. pracownicy MOW dla Dziewcząt w Kruszwicy i DAS Caritas Archidiecezji gnieźnieńskiej w Kruszwicy ponownie połączyli swoje działania, by w ramach współpracy obu placówek zaktywizować swoich podopiecznych i zapewnić im, jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju. Kolejnym już spotkaniem podopiecznych MOW i DAS była wizyta dziewcząt z Ośrodka w Ochronce przedszkolnej. 19.03.2013r. wychowanki, które w ramach udziału w zajęciach z arteterapii przygotowują inscenizacje najpopularniejszych baśni, wystawiły „Kopciuszka” i „Czerwonego Kapturka” dla najmłodszych podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Dziewczęta spotkały się z miłym przyjęciem, miały okazję spotkać się z malucham i doświadczyć ich wdzięczności. Dzieci przygotowały dla dziewcząt laurki, a ich żywe zainteresowanie postaciami granymi przez dziewczęta sprawiło, że mogły one poczuć, że są ważne, a to co robią ma sens i może być źródłem radości innych osób. Dla dziewcząt przygotowany został także słodki poczęstunek, który umilił spotkanie. W pierwszych dniach miesiąca dziewczęta z MOW odwiedziły Klub Seniora działający przy DAS. Tam dały pokaz swoich umiejętności wokalnych, uprzyjemniając spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Jednocześnie dziewczęta zostały zaproszone do udziału w samej uroczystości i z przyjemnością uczestniczyły w zabawie tanecznej oraz poczęstunku przygotowanym dla Pań z Klubu przez młodzież działającą w Klubie Aniołów Stróżów. Spotkania te są okazją, nie tylko do prezentacji własnych umiejętności i miłego spędzania czasu, ale przede wszystkim do zdobywania doświadczenia i dzielenia się nim, do wspólnego przeżywania i wzajemnego przekazywania emocji, do przełamywania barier, pozbywania się uprzedzeń i nawiązywania nici relacji opartej na wzajemnym poznaniu. A to dopiero początek. W kwietniu dziewczyny będą reprezentować Ośrodek podczas VII edycji Konkursu Poezji Religijnej organizowanego przez DAS. Planowana jest także dyskoteka i inne działania zmierzające do integracji obu środowisk oraz pełnego wykorzystania potencjału, jaki tkwi zarówno w wychowankach MOW, jak i podopiecznych DAS.
Wybitna łuczniczka w Kruszwicy.
Kolejnym gościem, który na zaproszenie klubu olimpijczyka odwiedził nasze miasto była Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz – łuczniczka, trzykrotna olimpijka i medalistka z Atlanty ( 1996), wielokrotna medalistka mistrzostw Europy. Na początek udała się do Rusinowa, gdzie spotkała się z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej. Dzieci pytań miały co niemiara, ale największą atrakcją był profesjonalny łuk oraz medale pani Iwony. Po krótkiej wizycie w siedzibie klubu nasz gość odwiedził wychowanki z ośrodka wychowawczego, które dosłownie zasypały łuczniczkę pytaniami dotyczącymi uprawiania tej dyscypliny jak i spraw prywatnych. Podobnie jak wcześniej największe zainteresowanie budził łuk i imponująca kolekcja medali ( w tym olimpijskiego ). Dziewczęta same próbowały „ na sucho „ strzelić, ale jak się okazało, naciągnąć cięciwę łuku to nie taka prosta sprawa. Po prawie dwóch godzinach podziękowano gościowi za przyjazd i ciekawe spotkanie gromkimi brawami oraz upominkiem wykonanym przez wychowanki.Tradycyjnie sesja zdjęciowa i autografy, a później p. Iwona zwiedziła pokoje wychowanek i inne pomieszczenia placówki. Wychowanki długo wspominały wizytę łuczniczki i jej naturalny sposób bycia, który spodobał się naszym podopiecznym.
Dzień Kobiet.
8 III 2013 przedstawicielki SW MOW wraz z opiekunem miały okazję wysłuchać i obejrzeć wspaniały koncert pt „Muzyka, szampan i miłość”, który odbył się w Kruszwicy z okazji Dnia Kobiet. Dziewczęta usłyszały znane arie operetkowe i przeboje z musicali. M. in: Skrzypek na dachu, Nad pięknym modrym Dunajem czy Wielka sława to żart. Koncert był dobrą lekcją muzyki i przybliżył wychowankom zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową. Znane melodie na długo pozostaną w pamięci dziewcząt.
Dziewczęta w szkole rodzenia.
Dzięki uprzejmości pani Beaty Gezeli – położnej ze Szkoły Rodzenia i Poradni Prolaktacyjnej w Inowrocławiu, dziewczęta z MOW w Kruszwicy wraz z wychowawcą Agnieszką Płocek miały okazję uczestniczyć w przygotowanym dla nich szkoleniu, dnia 27.02.2013r. Podczas spotkania wychowanki pozyskały wiedzę w aspekcie świadomego planowania macierzyństwa i zapobiegania przedwczesnej ciąży. Uzyskały wiadomości z zakresu potrzeb dziecka w okresie prenatalnym i po urodzeniu, a także, wpływu żywienia i stylu życia matki, na funkcjonowanie dziecka. Ogromnym zainteresowaniem ze strony dziewcząt cieszyły się zagadnienia, dotyczące sposobów karmienia piersią i usprawnienia psychoruchowego osoby ciężarnej. Na zakończenie szkolenia dziewczęta zostały zapoznane z programem edukacyjnym realizowanym w Szkole Rodzenia, podczas cyklicznych zajęć a także dowiedziały się jak należy sobie radzić w sytuacjach problemowych związanych z laktacją.
Ferie 2013
Ferie zimowe w roku szkolnym 2012/13 dziewczęta z MOW mogą zaliczyć do niezwykle udanych. Wiele z przygotowanych atrakcji cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony podopiecznych. Nowe umiejętności, dziewczęta pozyskiwały w „Salonie Fryzjerskim u Grażyny” w Kruszwicy, gdzie z inicjatywy wychowawcy Agnieszki Płocek, zdobywały praktyczne umiejętności w zakresie wykonania trwałej ondulacji; układania, pielęgnacji i stylizacji włosów; wybranych technik strzyżenia; metod farbowania i przedłużania włosów. Pozyskały także cenne informacje z dziedziny samodzielnego prowadzenia działalności usługowej i organizacji warsztatu pracy. Nabywaniu nowych umiejętności służyły również przygotowania słodkich specjałów. Tym razem z talerzyków w zawrotnym tempie znikały m.in. markizy i tort czekoladowy.
Samorząd w "piernikowym" mieście.
Dnia 20.02.2013r., tuż po rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, wychowanki MOW dla Dziewcząt w Kruszwicy odwiedziły miasto tego zacnego Polaka. Dziewczęta, które udzielały się na rzecz Ośrodka zasiadając w Radzie Samorządu Wychowanek oddziału „A”, wraz z jego opiekunem Justyną Klesyk-Olszewską wyjechały do Torunia, by tam przenieść się w czasie i przestrzeni, a to za sprawą wizyty w toruńskim Planetarium oraz Muzeum Piernika. Dziewczęta zwiedziły wystawę w Orbitarium, gdzie mogły się przekonać ile ważyłyby będąc na Księżycu, Wenus, czy Marsie; sprawdziły na czym polega opóźnienie sygnału i jak powstaje tornado. Największe wrażenie zrobił na nich seans pt. Makrokosmos, który opowiadał historię planet, gwiazd i całego Wszechświata. Po wyprawie w niezwykłą podróż w czasie pokazującym narodziny i schyłek galaktyk, powstanie naszego układu planetarnego przeniosły się także do szesnastowiecznej piernikarni, gdzie miały okazję aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu i wypieku ciasta, z którego słynie Toruń. Pamiątkowe pierniki swoim zapachem jeszcze długo będą przywodzić na myśl zimowe popołudnie spędzone w Toruniu. Będą także dowodem na to, że wizyta w muzeum może być fascynującym przeżyciem i świetnym sposobem na poznawanie historii.
" O ciężarach w Kruszwicy "
Kolejnym znanym, wybitnym olimpijczykiem, który odwiedził nasze miasto na zaproszenie Klubu Olimpijczyka był dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki. Spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt, ale poza wychowankami tej placówki mistrza sztangi wysłuchali też młodzi adepci lekkoatletyki z sąsiedniej szkoły. Na wstępie olimpijczyk opowiedział o swoich początkach na krajowych pomostach, a później odpowiadał na liczne pytania, a czynił to z humorem i swadą. Dziewczęta chętnie pytały zarówno o ciekawostki z kariery sportowej jak i o sprawy prywatne, kwestie dopingu w sporcie czy odpowiedniej diety. Dużą gratką był przywieziony przez gościa srebrny medal olimpijski zdobyty w Pekinie w 2008 roku, wiele zebranych osób po raz pierwszy mogły taki medal zobaczyć, dotknąć czy zrobić sobie zdjęcie. Gościa pożegnały ogromne brawa, dziewczęta wręczyły wcześniej przygotowany upominek, a sztangista zrewanżował się autografami i wspólnymi zdjęciami. Kilka dni wcześniej duża grupa członków naszego klubu kibicowała lekkoatletom podczas corocznego mitingu „ Pedros Cup” ( zakończenie kariery Moniki Pyrek), a także dopingowała siatkarzom Delecty Bydgoszcz w meczu play off z Treflem Gdańsk ( 3:0 ). A już wkrótce kolejna wizyta, tym razem przyjedzie Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz, która przybliży tajniki łucznictwa. Ireneusz Śmigielski
Wychowanki z MOW na mitingu " Pedros Cup "
Po raz czwarty wychowanki z naszego ośrodka miały okazję dopingować sportowców biorących udział w mitingu lekkoatletycznym " Pedros Cup " w Bydgoszczy w hali " Łuczniczka " ;. O godz. 15.30 busem ekipa siedmiu wychowanek ( K. Dondalska, N. Walusiak, K.Rudnicka, D. Zapadka, K. Glaubert, W. Rybacka i A. Jesionowska ) z opiekunem wyruszyła do Bydgoszczy na oczekiwane zawody lekkoatletyczne w Bydgoszczy. W trzech konkurencjach wystartowała czołówka światowa, a była to też okazja do oficjalnego pożegnania z bieżnią naszej wybitnej tyczkarki Moniki Pyrek. Gromkie brawa na stojąco od publiczności, upominki i kwiaty to podziękowanie za lata startów i medale największych imprez sportowych. A potem kilka tysięcy kibiców dopingowało tyczkarzy i kulomiotów, choć zabrakło na rozbiegu naszych faworytów jak Tomasz Majewski czy Paweł Wojciechowski. Naszym wychowankom podobała się muzyka podczas której rywalizowali sportowcy, a także wiele konkursów , w których wygrywały drobne nagrody. Na trybunach zauważyć było można gości specjalnych np. Irena Szewińska, Robert Korzeniowski czy nasz znajomy- Marek Leśniewski. Na zakończenie wychowanki zebrały autografy zawodników oraz wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia m.in. z naszym wybitnym dziesięcioboistą,dyrektorem mitingu Sebastianem Chmarą oraz Moniką Pyrek. Trzy godziny zawodów szybko minęły i pora była wracać, a po drodze snując plany na kolejny, atrakcyjny wyjazd i kontakt z gwiazdami sportu.
Niecodzienni goście.
Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy odwiedzili niecodzienni goście. Byli nim strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu: asp. Leszek Grosman i mł. ogn. Mirek Grosman. Spotkanie to odbyło się dzięki wychowawcy Joanny Stannej. Dla dziewcząt była to nie tylko doskonała okazja spędzenia czasu wolnego w czasie trwania ferii zimowych, ale również możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Młodzi strażacy bardzo ciekawie opowiedzieli słuchaczkom o służbie w PSP, podzielili się swoimi doświadczeniami z akcji ratowniczych, w których brali udział. Zwrócili także uwagę na zagrożenia pożarowe związane z daną porą roku. Ponadto dziewczęta dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, bowiem strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do wypadków samochodowych. Wychowanki dowiedziały się jaką rolę odgrywają poszczególne elementy ubrania strażaka, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Największe zainteresowanie wzbudził u nich hełm strażacki, bowiem miały możliwość jego przymierzenia. Podopieczne zadawały także mnóstwo pytań, a najbardziej interesowała je kwestia wynagrodzenia strażaka. Była to pouczająca lekcja poza granicami sal lekcyjnych, dzięki której wszyscy otrzymali cenne wskazówki i dobre rady. Na zakończenie spotkania strażacy zaprosili nasze dziewczęta do odwiedzenia ich miejsca pracy w jednostce. Wychowanki dziękują za zaproszenie i na pewno z niego skorzystają.
Podziękowanie.
W miesiącu grudniu wychowawca Ilona Michalak zorganizował akcję pozyskiwania sponsorów wspierających stworzenie paczek świątecznych dla wychowanek. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i chęcią pomocy w naszym środowisku lokalnym, szczególnie chcielibyśmy podziękować następującym darczyńcą; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Tempus PolSmak H. Połomska Metal Dom Piotr Bryl Zakłady Tłuszczowe Kruszwica Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” Cukrownia Kruszwica S.A. Alstal Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane Nam serce !
Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

ul. Kujawska 20, 88-150 Kruszwica

Powiat Inowrocławski
Kruszwica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Desing created by Maron | Coded by Maron
Theme by Maron-Online
537,282 Unikalnych wizyt
Copyright MOW Kruszwica © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Maron.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL