Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Koła zainteresowań
· MOW na mapie
· MOW w obiektywie
· Kruszwica - Perła Kujaw
· Forum
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,479
· Najnowszy użytkownik: ododip
Losowa Fotka
Nauka Ikebany
20 stycznia wolontariuszki naszego ośrodka : Agnieszka Marchlewicz, Monika Kulczycka , Małgorzata Nitzler wraz z opiekunem p. Dominiką Brolą brały udział w warsztatach florystycznych , które odbyły się w pracowni terapii zajęciowej Domu Pomoc Społecznej w Siemionkach. Florystyka Pani Monika Liszka- Tyszkowska ukazała mieszkankom techniki przygotowania dekoracji ściennych, efektem czego powstały piękne prace. Warsztaty były kolejnym elementem podjętej przez Dom Pomocy Społecznej w Siemionkach współpracy z Fundacją Ekspert- Kujawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, znajdujących się w galerii.
Wychowanki MOW w Kruszwicy na spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach ( 12.01.2011r.)
Już po raz kolejny odbyło się spotkanie wolontariuszek naszego Ośrodka z podopiecznymi zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach. Zarówno dla wychowanek, jak i pensjonariuszek były to mile spędzone chwile w życzliwej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło ciepłych słów, łez wzruszenia oraz uśmiechów na twarzach.
Cieszymy się, że wolontariat jest możliwością wspólnego spędzenia czasu z innymi ludźmi i daje możliwość dzielenia się naszym dziewczętom tym, co mają najcenniejszego- sercem, uśmiechem i wrażliwością - mówi Grzegorz Stasiak, dyrektor MOW w Kruszwicy. Całość spotkania uatrakcyjnił spektakl teatralny o tematyce bożonarodzeniowej, podczas którego nie zabrakło wspólnego kolędowania.
W podziękowaniu za zaproszenie wolontariuszki obdarowały mieszkanki oraz dyrekcję placówki własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.
WOŚP
9 stycznia 2011 od godziny 9.00 rano trzy wychowanki MOW: Sylwia Góralczyk, Anna Głowacka, Klaudia Jasińska oraz wychowawca Paweł Budner wzięli udział w 19 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestura odbywała się na ulicach miasta Kruszwicy. Dziewczęta wraz z wychowawcą zebrali 751,05 zł, wspomagając tym samym zakup urządzeń potrzebnych do leczenia dzieci z problemami nefrologicznymi.

Zdjęcia z akcji można obejrzeć w galerii.
Spotkanie Wigilijne w MOW dla Dziewcząt w Kruszwicy.
Spotkanie Wigilijne w MOW dla Dziewcząt w Kruszwicy.
W dniu 21.12.2007r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt w Kruszwicy odbyło się spotkanie Wigilijne, na które przybyli zaproszeni goście, wychowanki, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji oraz Dyrekcja Szkoły. Dyrektor Ośrodka Grzegorz Stasiak powitał zebranych gości, wśród których byli: Wicestarosta Inowrocławski Sławomir Szeliga, Przewodnicząca Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Agnieszka Michalak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku pan Dariusz Cykulski i Dyrektor DPS w Siemionkach Dariusz Chudziński, harcmistrz Piotr Ciemny – drużyna harcerska im. Władysława Białego w Gniewkowie oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół miasta Kruszwicy. Gospodarz spotkania w kilku słowach przedstawił stan obecny Ośrodka oraz plany remontowe i rozwoju związane z budową gmachu szkolnego. Złożył również wszystkim obecnych życzenia świąteczne i noworoczne.
Następnie odbył się spektakl wyreżyserowany wspólnie przez nauczycieli i wychowawców: Pawła Lewartowskiego, Krzysztofa Kosińskiego i Pawła Budnera wymienieni panowie zapewnili również oprawę muzyczną. W spektaklu brawurowe role odegrały wychowanki wśród, których na szczególne wyróżnienie zasługują: Paulina Bargiel, Agnieszka Marchlewicz i Kamila Furtak. Wychowanki z wielkim zaangażowaniem odegrały trzy akty. Przedstawienie nagrodzone zostało przez widownię burzą braw. Po przedstawieniu słów uznania dla występu dziewcząt nie kryli przemawiający goście: Wicestarosta Inowrocławski Sławomir Szeliga, Przewodnicząca Oddziału ZNP pani Agnieszka Michalak , Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy pani Dorota Budner, druh Piotr Ciemny, oraz Dyrektor DPS pan Dariusz Cykulski.
Swój udział w uroczystościach zaznaczyły również harcerki z drużyny działającej w Ośrodku pod opieką druhny Magdy Marcinkowskiej oraz wolontariuszki ze swoją opiekunką Dominiką Brolą.
Za zaangażowanie w prace na rzecz przebywających w DPS w Ludzisku podopiecznych Dyrektor Ośrodka został uhonorowany „Laurem dla Przyjaciela DPS w Ludzisku” wraz z okolicznościowym adresem a opiekun grupy pani Paulina Gumula otrzymała wyróżnienie „Przyjaciela DPS w Ludzisku”. Okolicznościowe dyplomy otrzymały również wychowanki: Monika Kulczycka, Patrycja Tadajewska, Małgorzata Nitzler oraz Agata Brudz.
Wszystkie wychowanki otrzymały świąteczne prezenty ufundowane przez władze samorządowe powiatu, które otrzymały z rąk Wicestarosty Inowrocławskiego pana Sławomira Szeligi. Upominki dla dziewcząt przekazała Przewodnicząca ZNP pani Agnieszka Michalak oraz dyrektor SP nr 2 w Kruszwicy pani Dorota Budner. Dyrekcja Ośrodka również nie zapomniała o podopiecznych przekazując im paczki ze słodyczami.
Następnie zaproszeni goście wraz z pracownikami Ośrodka podzielili się opłatkiem.
"Kocham Cię Życie"
3 grudnia 2010 roku wychowanki Młodzieżowego Ośrodka z Kruszwicy udały się
do Zespołu Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu na Mikołajkowy Koncert z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Hasłem przewodnim imprezy były słowa „Kocham Cię życie”. Nasze dziewczęta z zachwytem oglądały układy taneczne, wiersze
i piosenki prezentowane przez uczniów szkoły. Punktem kulminacyjnym imprezy była wizyta Świętego Mikołaja rozdającego cukierki, który wywołał wielką radość na naszych twarzach – mówi wychowawca Magdalena Marcinkowska.
Prezent od dyrekcji Parku Nadgoplańskiego
Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia- Andrzej Sieradzki przekazał wychowankom plansze edukacyjne, które zostaną wykorzystane w ramach edukacji ekologicznej oraz na lekcjach przyrody i biologii.
Sesja fotograficzna
„Uwierz w siebie”, to program, który powstał, aby łamać stereotypy i budować poczucie własnej wartości. Wychowanki MOW uczyły się odnajdywać w sobie zalety i niwelować wady. Kulminacyjnym punktem programu była profesjonalna sesja fotograficzna u kruszwickich fotografów pp. Jankowskich. Dzięki temu wychowanki mogły spełnić swoje dziecięce marzenia i przeżyć metamorfozę.
Kulig
W czasie ferii zimowych wychowanki udały się na kulig do Inowrocławia. Ośrodek jeździecki „Stangret” zapewnił sanie i ciepły posiłek. Nie zabrakło śniegu. Dziewczęta, chociaż przemoczone i zmarznięte wróciły do Ośrodka wesołe i zadowolone.
Walentynki 2010
Dziewczęta z MOW zrewanżowały się kolegom ze Strzelna, zapraszając ich na dyskotekę walentynkową. Samodzielnie przygotowały dekoracje oraz kartki okolicznościowe. W czasie imprezy odbywały się konkursy, był także słodki poczęstunek oraz kolacja.
Andrzejki w Strzelnie
24 listopada 2009 wychowanki zostały zaproszone na imprezę andrzejkową przez chłopców z podobnego Ośrodka w Strzelnie. Dziewczęta zawarły nowe znajomości. Zabawa była wspaniała.
Wielkie strzyżenie
W dniach 09 i 16.11.2009 Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy odwiedziły uczennice Technikum Fryzjerskiego- członkowie szkolnego koła PCK- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Inowrocławiu, które przeprowadziły akcję strzyżenia. Wychowanki Ośrodka miały możliwość wykonania modnych fryzur i podziwiania kunsztu adeptek zawodu fryzjerskiego. Akcję charytatywną przygotowali: wychowawca MOW A. Zachwieja oraz opiekunki Koła PCK w ZSP nr 2, mgr B. Citkowicz i mgr E. Radzięda. Fryzury wykonywały uczennice klasy III. Była to już druga akcja strzyżenia, a w planach są kolejne.
Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

ul. Kujawska 20, 88-150 Kruszwica

Powiat Inowrocławski
Kruszwica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Desing created by Maron | Coded by Maron
Theme by Maron-Online
535,085 Unikalnych wizyt
Copyright MOW Kruszwica © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Maron.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL