Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Koła zainteresowań
· MOW na mapie
· MOW w obiektywie
· Kruszwica - Perła Kujaw
· Forum
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,479
· Najnowszy użytkownik: ododip
Losowa Fotka
Dziewczyny mają też "dobre oko"
Wychowanki MOW należą do Koła strzeleckiego przy Młodzieżowym Ośrodku Wchowawczym.
Dziewczyny pod okiem instruktora a zarazem wychowawcy Daiusza Monkiewicz uczestniczą w zajęciach w ramach koła strzeleckiego.
Podczas zajęć wychowanki nauczyły posługiwać się karabinkiem sportowym oraz karabinkiem pneumatycznym . Nauka obsługiwania się bronią nie należy do łatwych czynności . Najtrudniejszym elementem nauki jest nauka celowania czyli zgrania elementów celowniczych , jednak wychowanki MOW podołały elementom koncentracji oraz przezwyciężyły strach przed pierwszymi strzałami z broni. Efektem mięsiecznych treningów są wyniki , które dziewczyny osiągnęły podczas Szkolnej Ligi Strzeleckiej . W klasyfikacji grupowej wychowanki zajęły 5 miejsce na 9 drużyn startujących . W klasyfikacji indywidualnej na pochwały zasługują wychowanki takie jak : Agata Brudz, Edyta Jocz, Beata Wojczyńska, Karolina Majkowska oraz Adrianna Kozłowska .
Czuwanie przy grobie Jezusa
Harcerki z MOW pierwszy raz miały okazję kultywować tradycję czuwania przy grobie Jezusa. Dziewczęta wartę trzymały w Kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Kruszwicy.
"Polak, Węgier dwa bratanki...."
Podczas wielkanocnej przerwy Ośrodek odwiedziła Węgierka Pani Katalina Helmanusz. Gość choć urodzony na Węgrzech na co dzień mieszka i pracuje w Londynie. Pani Katalina opowiadała jak wyglądają Święta Wielkanocne w Jej Państwie oraz na Wyspach Brytyjskich.
Wycieczka wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy do Warszawy
28 kwietnia 2011 roku wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy uczestniczyły w wyjeździe do Warszawy. Jego celem była wizyta w Sejmie RP na zaproszenie posła PO RP Grzegorz Roszaka połączona z zwiedzaniem stolicy Polski Warszawy. Pierwsze kroki skierowano na Plac Zamkowy i Zamek Królewski oraz kolumnę Zygmunta. Kolejnym punktem wycieczki był rynek wraz z otaczającymi go kamieniczkami. Następnie wychowanki wraz z opiekunami przeszły pod Grób Nieznanego Żołnierza gdzie oddały hołd bezimiennym żołnierzom poległym w obronie ojczyzny. Po krótkim odpoczynku dziewczęta wraz z wychowawcami panią Magdą Marcinkowską i Krzysztofem Ratajczakiem i dyrektorem ośrodka Grzegorzem Stasiakiem pojawiły się w gmachu Sejmu. Po dopełnieniu formalności grupa udała się do Sali Posiedzeń. Przed wejściem na salę obrad z wychowankami przywitał się Poseł Grzegorz Roszak. W jego towarzystwie dziewczęta razem z opiekunami wysłuchały fragmentu obrad 91. Posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejnym punktem wizyty był ciekawa prelekcja Posła Grzegorza Roszaka w sali wykładowej na temat zasad funkcjonowania Sejmu oraz zapisów Ordynacji Wyborczej. Pan Poseł przybliżył również wychowankom jak wygląda dzień pracy Posła i Senatora – spotkania z wyborcami, praca w Komisjach i głosowania, które przeciągają się niekiedy do późnych godzin wieczornych. Dziewczęta mogły zasiąść w fotelach poselskich identycznych do tych znajdujących się w Sali Posiedzeń oraz zapoznały się z zasadami głosowania. Po zakończeniu interesującego wykładu grupa w towarzystwie Pana Posła udała się do Hallu Głównego gdzie złożono hołd pod tablicami upamiętniającymi poległych podczas wojny parlamentarzystów oraz ofiary katastrofy samolotu rządowego. Tutaj też wychowanki pożegnały się z gospodarzem spotkania, który udał się na posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży gdzie trwały prace nad poselskim projektem ustawy o spółdzielniach uczniowskich. Pełne pozytywnych wrażeń z lekcji patriotyzmu wychowanki udały się w drogę powrotną do Kruszwicy.
Za umożliwienie zwiedzenia Sejmu RP, wychowanki wraz z wychowawcami serdecznie dziękują panu posłowi Grzegorzowi Roszakowi.

Święto wiosny.
Tegoroczne obchody Dnia Wiosny wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy, wspólnie z opiekunem- p. Dominiką Brolą spędzili w Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach. Oprócz naszych podopiecznych do Siemionek przybyli liczni goście , w sumie około 60 osób z okolicznych placówek wychowawczych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Wraz ze swoimi opiekunami wzięli oni udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali Marzanny. Po warsztatach odbył się korowód
wiosenny: wykonawcy kukieł symbolizujących zimę zanieśli je przy dźwiękach korowodu do ogniska.Wreszcie Marzanny zostały spalone, żeby zima ustąpiła miejsca wiośnie.

W Święcie Wiosny udział wzięli:

* Reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kruszwicy
* Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego ze Strzelna
* Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bielic
* Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach.
Warsztaty wizażu
Wolontariuszki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy, wspólnie z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach wzięły udział w trzydniowych warsztatach wizażu i kreowania wizerunku. Był to kolejny etap współpracy Domu z Fundacją "Ekspert - Kujawy" w ramach projektu "Poznajmy Się". Podczas warsztatów podopieczne poznały zasady tworzenia makijażu, oraz manicure. Nauczyły się dobierać kolor cienia do koloru tęczówki oka, oraz zdobyły wiele przydatnych informacji na temat zawodu
stylistki. Przyszedł również czas na praktykę, w której pod kierunkiem stylistki Pani Katarzyny Krużyńskiej dziewczęta oraz mieszkanki mogły przeżyć metamorfozę.
Palmy Wielkanocne
Dnia 4.04.2011 r. grupa wolontariuszy w składzie : Małgosia, Róża, Anita, Agnieszka, Ewelina, Marta, Monika wspólnie z opiekunem wolontariatu- p. Dominiką wybrały się do Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach. Wspólnie z mieszkankami podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej przy pomocy terapeutki p. Małgosi podopieczne przygotowywały ozdoby wielkanocne. Punktem kulimacyjnym spotkania było przygotowanie kilku metrowej Palmy Wielkanocnej, która weźmie udział w Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną organizowanym przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie.
V Konkurs Poezji Religijnej
W dniu 07.04.2011 w siedzibie Caritas w Kruszwicy odbył się V Konkurs Poezji Religijnej. W konkursie wzięło udział 9 wychowanek MOW. Młodzież prezentowała wiersze i piosenki o tematyce religijnej. Jury konkursu, w którym zasiadał przedstawiciel Ośrodka- pani Agnieszka Drzewiecka przyznało trzy nagrody. Wychowanka Ośrodka Sandra Kaczalska zajęła II miejsce. Otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe.
Wolontariuszki w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu
Dnia 14 kwietnia 2011r. wolontariuszki Patrycja Tadajewska, Edyta Jocz i Joanna Pasik udały się wraz z pracownikami i mieszkańcem zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku na wystawę rękodzieła w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Dla wychowanek była to doskonała okazja do zapoznania się z twórczością osób niepełnosprawnych z wielu obszarów naszego województwa, a także do poznania historii i najciekawszych zabytków Grodu Mikołaja Kopernika. Wędrówkę po mieście rozpoczęto od zwiedzania Rynku Staromiejskiego. Dziewczęta podziwiały Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście zrobiły sobie zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Na koniec całowały złote żabki-symbol Torunia-bo jak głosi legenda ma to przynieść im szczęście.
,, Przygotowania do Świąt wielkanocnych”
Okres przed Świętami Wielkanocnymi był doskonałą okazją do kolejnego spotkania naszych wychowanek z pensjonariuszami zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku. Na zajęciach kulinarnych nasze dziewczęta wraz z zaproszonymi gośćmi piekły baranki
i tradycyjne kujawskie babki. Po ciężkiej pracy w kuchni nadszedł również czas na wypoczynek- spacer po Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia połączony ze zwiedzaniem Mysiej Wieży. Nasze wypieki oraz migawki ze wspólnej przechadzki po Kruszwicy można obejrzeć na załączonych fotografiach.
Gra terenowa "Zguba"
Pierwsza Drużyna Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka w dniach od 01-02.04.2011 brała udział w grze terenowej "Zguba". Gra odbywała się na obszarze Inowrocławia, głównym organizatorem był Hufiec ZHP z tego właśnie miasta. Dziewczęta wraz z wychowawcami musiały wykazać się umiejętnością czytania map, znajomością historii oraz sprawnością fizyczną. "Zguba" zapewniła wiele atrakcji m.in. strzelanie do celu, wspinanie na ściance wspinaczkowej, czy zabawa w parku linowym. Wypełnienie wszystkich przydzielonych zadań nie było łatwe i choć do podium zabrakło naprawdę niewiele wszyscy wrócili do Ośrodka zmęczeni ale i zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia.
Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

ul. Kujawska 20, 88-150 Kruszwica

Powiat Inowrocławski
Kruszwica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Desing created by Maron | Coded by Maron
Theme by Maron-Online
535,060 Unikalnych wizyt
Copyright MOW Kruszwica © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Maron.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL