This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Koła zainteresowań
· MOW na mapie
· MOW w obiektywie
· Kruszwica - Perła Kujaw
· Forum
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,479
· Najnowszy użytkownik: ododip
Losowa Fotka
Podsumowanie Parafiady
Dnia 16.05.2013r. dziewczęta z MOW spotkały się z parafialnymi działaczami przy wspólnym stole. Impreza zorganizowana została m.in. w ramach podziękowania za reprezentowanie parafii pw. Św. Piotra i Pawła , na zawodach sportowych. Wszystkie zawodniczki, które startowały w poszczególnych dyscyplinach zostały zaproszone na poczęstunek, spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, a na zakończenie wszyscy uczestnicy połączyli się w uścisku dłoni. Dziewczęta zostały zaproszone do dalszej współpracy, co podkreśliło ich przynależność do tutejszej parafii.
Turniej Warcabowy 2013
Dnia 15.05.2013r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy, wychowawcy Rafał Piaskowski oraz Krzysztof Pazderski zorganizowali Turniej Warcabowy, w którym udział wzięli również podopieczni Domu Aniołów Stróżów z Kruszwicy. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników, a także wdrażanie do zdrowego współzawodnictwa, popularyzacja sportu warcabowego oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację. Zawodnicy podczas rozgrywek rywalizowali o miejsce w turnieju indywidualnym. Zwycięzcy w składzie: 1. Piotr Olubiński (Dom Aniołów Stróżów) 2. Hanna Olubińska (Dom Aniołów Stróżów) 3. Jolanta Zakrzewska (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy) zostali nagrodzeni pucharami. Pozostali zawodnicy zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami oraz dyplomami za udział w turnieju. Serdeczne podziękowania i gratulacje dla organizatorów, opiekunów oraz zwycięzców.
Polscy Olimpijczycy Dzieciom 2013
Jak co roku, w Kruszwicy odbywa się impreza pt. Polscy Olimpijczycy Dzieciom i tradycyjnie bierze w niej udział drużyna Ośrodka Wychowawczego. Jest to też specjalna okazja do odwiedzin naszej placówki przez wybitnych olimpijczyków. W ostatni czwartek wieczorem wychowanki spotkały się z medalista olimpijskim w podnoszeniu ciężarów z Atlanty (1996) Andrzejem Cofalikiem oraz jego bratem, który jest misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. Na wstępie przedstawiono naszego medalistę, który potem odpowiadał na liczne pytania. W drugiej części wizyty ks. Bogdan Cofalik opowiadał o trudach pracy na misji oraz ciekawostki z tego dalekiego kraju. Wychowanki z niezwykłą ciekawością słuchały tych opowieści zadając przy tym sporo pytań. Burzą braw i upominkami podziękowano za przybycie gości!. W dniu imprezy głównej, przed południem nasze wychowanki spotkały się tym razem z kolarzem torowym, Grzegorzem Krejnerem ( sześciokrotnym olimpijczykiem), który urozmaicił wizytę rowerem do jazdy po torze oraz specjalnymi rolkami do jazdy stacjonarnej. Dziewczęta próbowały tej jazdy, a także miały możliwość zapoznania się ze sprzętem do jazdy torowej. Po spotkaniu wychowanki wzięły udział w odsłonięciu laurów olimpijskich pod Mysią Wieżą ( Marek Leśniewski i Tomasz Kucharski ), a w samo południe w kruszwickiej hali sportowej rozpoczęła się impreza główna. Drużyna MOW z kapitanem Grzegorzem Krejnerem dzielnie walczyła, ale zajęła piąte miejsce. Dziewczęta zapowiadają walkę o lepsze miejsce za rok licząc też na wsparcie znanego olimpijczyka!
Baśniowo w Szkole Podstawowej w Sławsku Wielkim
W dniu 30.04.2013r. grupa wolontariuszek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy pod opieką wychowawcy Anety Dopierały wystawiły dla uczniów SP w Sławsku Wielkim inscenizację dwóch baśni: „Kopciuszek” i „Czerwony Kapturek”. Po przedstawieniu wychowanki bawiły się wspólnie z dziećmi z najmłodszych klas. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. W serdecznym podziękowaniu za przyjazd dziewczęta otrzymały z rąk dyrektora szkoły, p. Wiesławy Hodyl, dyplom za „dar serca” będący również uhonorowaniem ich pracy włożonej w przygotowanie przedstawień.
Stygmaty z wyróżnieniem
Dziewczęta z naszego ośrodka mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Tym razem dziewczęta reprezentowały nie tylko ośrodek ale również parafię świętych apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy na IX Parafiadzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Alicja Łastowska, Kamila Glaubert, Daria Stalimirska oraz Dorota Zapadka założyły zespół muzyczny " Stygmaty" i pod czyjnym okiem wychowawców Krzysztofa Kosińskiego oraz Pawła Budnera opracowały piosenkę " Trudno nie wierzyć w nic" grupy Raz Dwa Trzy. Utwór podopieczne wykonały razem z wychowawcami na deskach inowrcocławskiego teatru gdzie odbywał się w ramach parafiady konkurs piosenki religijnej. Dziewczęta zdobyły wyróznienie. Biorąc pod uwagę wysoki poziom występów oraz dużą ilość zespołów jest to wielkie osiągnięcie dla "Stygmatów". Nazwa grupy jest nieprzypadkowa, podopieczne walczą codziennie ze stygmatyzacją społeczną oraz wykluczeniem.
Mistrz świata w Kruszwicy
Na zaproszenie Klubu Olimpijczyka w Kruszwicy nasze miasteczko odwiedził kolejny olimpijczyk, mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski. Najpierw spotkał się z młodzieżą gimnazjum nr 1, gdzie uczniowie przygotowali prezentację sportowca wymieniając jego sukcesy i początki kariery, a potem już odpowiadał na liczne pytania zgromadzonych , w tym nauczycieli. Po godzinnym spotkaniu olimpijczyka pożegnano brawami, wykonano wspólne zdjęcia. Drugie spotkanie to tradycyjna wizyta w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt, gdzie gość zaskoczony był ilością pytań i ich różnorodnym charakterem. Dotyczyły one zarówno kariery sportowej jak i życia osobistego ( w tym finansów!). Niestety, godzina szybko minęła i gość musiał wracać do Bydgoszczy na popołudniowy trening, dziewczęta podziękowały za przyjazd burzą oklasków i wręczyły upominek wykonany przez jedną z wychowanek. Nie obyło się bez autografów, wspólnych fotek i umówienia się na kolejne spotkanie. Gość zdradził,że lubi wędkować i kto wie czy nie przyjedzie nad Gopło, aby złowić duuużą rybę! W tym roku to trzeci olimpijczyk odwiedzający Kruszwicę, bo wcześniej byli : Szymon Kołecki i Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz. W planach kolejne wizyty i główna impreza roku "Polscy Olimpijczycy Dzieciom"
Wychowanki MOW w Centrum Olimpijskim
W związku z czerwcowym nadaniem naszej placówce imienia Polskich Olimpijczyków grupa wychowanek z III klasy udała się na wycieczkę do Warszawy, której głównym celem było Centrum Olimpijskie. Wyjazd ten miał charakter edukacji olimpijskiej, a w szczególności zapoznanie się z historią polskiego ruchu olimpijskiego, największymi sukcesami polskich sportowców. Zanim grupa dotarła do celu, tuż przed stolicą, w Palmirach na cmentarzu wojskowym wychowanki zapaliły znicz na grobie mistrza olimpijskiego z 1932 roku ( Los Angeles) Januszowi Kusocińskiemu oraz obejrzano ekspozycję w muzeum martyrologii w czasie II wojny światowej. Dokładnie o godz. 11.00 nasza grupka ( 6 wychowanek + 2 opiekunów ) wraz z przewodnikiem weszła do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie przez godzinę zapoznawała się z ekspozycją historii sportu, olimpizmu na ziemiach polskich. Szczególne zainteresowanie wzbudziły stroje zawodników, medale olimpijskie czy pochodnie olimpijskie. W ramach edukacji atrakcją było spotkanie z medalistką olimpijską z Londynu Zofią Klepacką - Noceti, która w przystępny sposób opowiedziała o swojej karierze i niuansach surfingu. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia oraz umówiono się na wizytę olimpijki w Kruszwicy. Miłym akcentem była też wizyta w Centrum Olimpijskim Iwony Dzięcioł-Marcinkiewicz, która kilka tygodni temu była w kruszwickim ośrodku wychowawczym. Kolejnym elementem wizyty był krótki film o sukcesach sportowych na arenach olimpijskich na przestrzeni 90 lat udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Przypomniano takich wybitnych sportowców jak J. Kusociński, H. Konopacka, I. Szewińska, B. Malinowski czy W. Komar. Brawami podziękowano za gościnność w Pięknym, nowoczesnym budynku Centrum Olimpijskim. Ostatnim akordem wizyty w Warszawie była wizyta na cmentarzu powązkowskim i zapalenie symbolicznych lampek na grobach olimpijczyków m.in. K. Skolimowskiej, Władysława Komara, Tadeusza Slusarskiego, Kazimierza Górskiego czy też Elwiry Seroczyńskiej oraz na Starówce . Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni , pełni wrażeń i pełni wiedzy o historii polskiego ruchu olimpijskiego. Ireneusz Śmigielski
Święto pułku.
W dniu 19.04.2013 o godzinie 11:00 w koszarach Pułku rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Pułku i Święta Sapera. Dowódca Pułku płk. Piotr SOŁOMONOW powitał przybyłych na uroczystość gości Zastępcę Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Szefa Sztabu – gen. bryg. Ryszarda SZCZEPIŃSKIEGO, Dowódcę Garnizonu Inowrocław - Dowódcę 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych – gen. bryg. Krzysztofa MITRĘGĘ, W uroczystości udział wzięły również wychowanki MOW z Kruszwicy. Pod opieką wychowawcy Dariusza Monkiewicz podopieczne uczestniczyły w uroczystym apelu . Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania. Apel rozpoczął i zakończył wystrzał armatni grupy rekonstrukcyjnej Inowrocławskiego Bractwa Wojowników „KRUKI”, Uroczystość w jednostce uświetnił pokaz sprzętu saperskiego ,który bardzo zainteresował dziewczęta. Podczas oglądania wychowanki skorzystały z obecności gen . bryg. K. Mitręgi i zrobiły sobie z Dowódcą 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych pamiątkowe zdjęcie. Po pełnym wrażeń spotkaniu ze społecznością wojskową wychowanki uśmiechnięte i radosne wróciły do ośrodka.
I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO WYCHOWANEK MOW W KRUSZWICY
Jedną z ulubionych dyscyplin sportowych cieszących się dużym zainteresowaniem wśród wychowanek Młodzieżowego Ośrodka wychowawczego w Kruszwicy jest tenis stołowy. W związku z tym w dniu 06.04.2013r. odbył się turniej, w którym wzięło udział 10 wychowanek. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się pięć dziewcząt, gdzie rozegrano mecze na zasadzie „każdy z każdym”. Nagrodą główną był puchar przechodni oraz atrakcyjne upominki przygotowane przez opiekuna koła sportowego Pana Michała Cieślaka. Oto końcowa kolejność turnieju: I. Natalia Grodnicka II. Marlena Karczewska III. Kinga Dondalska IV. Natalia Krajnik V. Jolanta Zakrzewska
PAMIĘCI JANA PAWŁA II
05.04.2013r. dziewczęta z MOW w Kruszwicy brały udział w VII Konkursie Poezji Religijnej poświęconym pamięci Jana Pawła II organizowanym przez Dom Aniołów Stróżów Caritas A. G. w Kruszwicy. Dziewczęta reprezentowały MOW w dwóch kategoriach: recytacja i utwór muzyczny. Przygotowały wiersze Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego oraz piosenkę pt. „Niebo do wynajęcia”. W tym roku po raz pierwszy w zmaganiach brali udział reprezentanci z gminy, a o oprawę muzyczną i poczęstunek zadbali także członkowie i pracownicy Klubu Seniora działającego przy DAS. Do konkursu przystąpiło siedem dziewcząt z Ośrodka: Alicja Łastowska, Magdalena Bujak, Dorota Zapadka, Kamila Glaubert (śpiew i recytacja), Daria Stalmirska oraz Paulina Okońska i Karolina Parszyku. Dziewczęta przygotowywały się pod okiem wychowawców: Justyny Klesyk-Olszewskiej oraz Pawła Budnera i Krzysztofa Kosińskiego, którzy podczas występu wspierali dziewczęta grą na instrumentach. Dużym sukcesem było zajęcie II miejsca przez Karolinę Parszyk, która przygotowała wiersz ks. Jana Twardowskiego o Św. Franciszku z Asyżu. Wszystkie dziewczęta wzięły udział w poczęstunku i otrzymały pamiątkowe dyplomy.
List do Boga
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy odbył się konkurs „List do Boga” w ramach koła dziennikarsko – redakcyjnego Ilony Michalak, Piotra Woźniaka. Dziewczęta miały okazje napisać list, bez względu na swoją wiarę, miały sobie wyobrazić możliwość kontaktu ze stwórcą i całkowitą dobrowolność tematu, na jaki chciały by z nim porozmawiać. Wpłynęły bardzo ambitne prace zawierające osobiste przeżycia i życiowe historie, które doprowadziły dziewczęta do progu ośrodka. Większość prac była bardzo poruszająca i szczera, dziewczęta przedstawiły swoje sytuacje życiowe, które nie jednego dorosłego były by w stanie przerosnąć. List pozwolił spojrzeć na życie i codzienną sytuację przez pryzmat wychowanek, lepiej je zrozumieć i móc do nich dotrzeć a także im pomóc. Stał się też pewną formą upustu złych emocji, znacznie łatwiej się pisze niż rozmawia o życiowych dramatach, jakimi dla tych dziewczyn są ich historie. Być może taka korespondencja stanie się pewną formą komunikacji w sytuacjach beznadziejnych, ponieważ zdecydowanie łatwiej można napisać na ulice Aniołową 30, niż zmierzyć się w trudnych sytuacjach twarzą w twarz z wychowawcą. Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu jest wychowawca Ilona Michalak, której udało się zaprosić do współpracy Barbarę Sobczak, Łukasza i Agnieszkę Jankowską – Wojtczak. Zostało wyróżnionych 15 wychowanek: Adrianna Tokarska, Daria Gałan, Marta Rachwał, Aneta Norkowska, Aleksandra Lewandowska, Kinga, Dondalska, Marta Donarska, Alicja Łastowska, Magdalena Bujak, Kinga Mucha, Karolina Rudnicka, Natalia Bogusławska, Jolanta Zakrzewska, Dorota Zapadka, Martyna Żabicka. Nagrodą dla laureatek była profesjonalna sesja zdjęciowa w wykonaniu Łukasza, Agnieszki Jankowskiej-Wojtczak, fotografów z kruszwickiej firmy footoo.pl a także wydanie 13 stronnicowego kalendarza na rok 2013/2014 z udziałem wychowanek. Do sesji zdjęciowej zgodziła się przygotować wychowanki profesjonalna wizażystka Barbara Sobczak, której makijaże zachwyciły nie tylko wychowanki. Dziewczyny po metamorfozie potrafiły zupełnie inaczej spojrzeć na siebie nabrały większej pewności siebie i uwierzyły, że w życiu mogą osiągnąć wszystko, czego tylko zapragną. Publikacja kalendarza z wizerunkiem wychowanek MOW to duży krok dla nich samych, poczuły się ważne i docenione, kalendarz został wydany i zaprezentowany na terenie ośrodka a także w formie PDF dostępnej dla każdego odwiedzającego stronę MOW a także kruszwica.org. Akcja pomimo działań resocjalizacyjnych miała na celu ocieplenie wizerunku dziewcząt wśród lokalnej społeczności, która coraz przychylniej odbiera funkcjonowanie naszego ośrodka.
Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

ul. Kujawska 20, 88-150 Kruszwica

Powiat Inowrocławski
Kruszwica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Desing created by Maron | Coded by Maron
Theme by Maron-Online
537,278 Unikalnych wizyt
Copyright MOW Kruszwica © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Maron.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL