Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Koła zainteresowań
· MOW na mapie
· MOW w obiektywie
· Kruszwica - Perła Kujaw
· Forum
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,479
· Najnowszy użytkownik: ododip
Losowa Fotka
Zmiana adresu strony.
Strona naszego ośrodka przestanie niedługo działać pod obecnym adresem. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z życia naszej placówki na nowej stronie: mow-kruszwica.weebly.com
Szlakiem bursztynowym.
17. czerwca 2013r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy, wraz z wychowawcami, wzięły udział w spotkaniu poświęconym historii szlaku bursztynowego, o którym w siedzibie PTTK opowiadał Piotr Olubiński, kierownik Domu Aniołów Stróżów Caritas A.G. w Kruszwicy. Dziewczęta zwiedziły także wystawę poświęconą bursztynowi oraz wysłuchały relacji pani Doroty Pronobis i Mateusza Ślusarka, z udziału w projekcie Instytutu Dziedzictwa Kruszwicy, którego tematem przewodnim był także szlak bursztynowy. Poza otrzymaniem sporej dawki historii, wychowanki Ośrodka miały także możliwość spotkania się z ludźmi, którzy pochłonięci są pasją działania, nieustannie poszerzają swoją wiedzę i doświadczenie, którzy poszukują możliwości własnego rozwoju w różnych dziedzinach życia. Było to dla nich niezwykle cenne i inspirujące doświadczenie pokazujące, że każdy jest kowalem własnego losu i ma możliwość kreowania własnej przyszłości.
Konkurs poetycki.
Konkurs poetycki zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Dziewcząt w Kruszwicy znalazł swój finał podczas uroczystego nadania imienia tej placówce. Wówczas laureatom pisarskich zmagań wręczone zostały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, a ich wręczenia dokonał sam Starosta pan Tadeusz Majewski. Konkurs pod hasłem „Portret Mojej Matki” odbył się po raz pierwszy, jednakże z uwagi na specyfikę placówki, jego pomysłodawca pani Justyna Klesyk-Olszewska ma nadzieję, że już na trwałe wpisze się w kalendarz uroczystości organizowanych w Ośrodku. Nagrodzono sześć uczennic w dwóch kategoriach wiekowych. Osoby nagrodzone to: Zuzanna Dankowska z SP nr 1 w Kruszwicy, Julia Pietrzak z SP w Chełmcach, Agata Zboralska z SP nr 1 w Kruszwicy oraz Magdalena Bujak i Angelika Gajewska z MOW w Kruszwicy, Emilia Majek reprezentująca DAS w Kruszwicy.
Bądźmy EKO!
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy odbył się szkolny konkurs plastyczny z przesłaniem ekologicznym. Zadaniem jego uczestników było stworzenie nowej jakości, przedmiotu o walorach użytkowych lub estetycznych z wykorzystaniem przedmiotów, które stały się bezużyteczne, niepotrzebne lub materiałów przyrodniczych. 17. czerwca nastąpiło oficjalne wręczenie nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Zwyciężyła Oliwia Bącler, drugie miejsce przyznano Edycie Wróblewskiej, trzecie miejsce zajęła Weronika Ostolska. Nagrody wręczyła Justyna Klesyk-Olszewska, która zorganizowała akcję EKO-STREFA. Poza rozwijaniem uzdolnień plastycznych, kreatywności i umiejętności wykorzystania poznanych podczas zajęć plastycznych technik, zadaniem konkursu było pokazanie młodym ludziom, że wykorzystując, to co często wyrzucamy, można stworzyć rzeczy, które posłużą nam do różnych celów. Dlatego oprócz pracy plastycznej uczestnicy mieli za zadanie przygotować krótki opis przedmiotu uzasadniając w nim dlaczego ta właśnie praca jest EKO.
Dziękujemy
Idea nadania Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu dla Dziewcząt w Kruszwicy imienia Polskich Olimpijczyków była dla nas bardzo ważna. Do tej ważnej uroczystości cała społeczność ośrodka przygotowywała się od dłuższego czasu. W związku z powyższym w tym miejscu Pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania za udział w uroczystościach nadania imienia placówce . Serdecznie dziękuję gościom: Władzom wojewódzkim, powiatowym oraz lokalnym za wspieranie i współpracę przy realizacji tak ważnych dla funkcjonowania naszej placówki działań . Przedsiębiorcom za wspólnie organizowane wydarzenia i pomocy przy zorganizowaniu wielu innych przedsięwzięć. Wszystkim Dyrektorom Szkół zaprzyjaźnionych naszej placówce za obecność podczas uroczystości oraz podkreślenie udziałem pocztów sztandarowych jedności z wartościami stanowiącymi tożsamość naszej placówki za razem jako szkoły. Wyrażam swoją wdzięczność zaangażowanym przedstawicielom prasy za objęcie patronatem medialnym naszej uroczystości, ale także za regularne docieranie z naszą reklamą i informacjami o życiu naszej placówki do szerokiej rzeszy odbiorców. Dziękuję Pracownikom i Wychowankom za pomoc przy organizacji i realizacji obchodów tak wspaniałego dla Nas święta . Państwa zaangażowanie i praca pozwalają nam cieszyć się z osiąganych sukcesów . Podziękowania kieruję do wszystkim za okazaną sympatię i przychylność oraz przekazane gratulacje i serdeczne życzenia. Mam nadzieję na dalszą współpracę z Państwem, a także wspólne świętowanie kolejnych, równie udanych uroczystości w przyszłości. Już dziś wiemy, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie na długo w naszych sercach i pamięci. Dziękujemy raz jeszcze, a do podziękowań dołącza się grono naszych dziewcząt.
MOW ma patrona!
W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt w Kruszwicy od początku istnienia ( 5 lat ) propaguje się ideę olimpijską. Czyni się to w wieloraki sposób- od spotkań z wybitnymi olimpijczykami po udział w licznych imprezach jak biegi olimpijskie czy Piknik Olimpijski w Warszawie. Dlatego przy wyborze patrona naszej placówki zdecydowanie wygrała propozycja nadania imienia Polskich Olimpijczyków i właśnie w ostatnich dniach miała miejsce oficjalna uroczystość, w której obok władz samorządowych wzięli udział wybitni polscy olimpijczycy: Marek Łbik, Władysław Stecyk, Marek Leśniewski, Sławomir Kruszkowski, Agnieszka Wieszczek - Kordus i Grzegorz Krejner. Oficjalną część poprzedziła msza św. w której wzięła cała społeczność ośrodka, a później przemaszerowano z orkiestrą dętą pod budynek placówki, tam Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski i Marek Łbik wspólnie odsłonili pamiątkową tablicę poświęconą przez proboszcza miejscowej parafii. Główna część uroczystości odbyła się w pobliskiej hali sportowej, do której przybyło wielu znakomitych gości – przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, wychowanki ośrodka i opiekunowie, pracownicy. Po części wstępnej tj. powitaniu gości, przedstawieniu naszych wybitnych olimpijczyków dokonano prezentacji dorobku ośrodka oraz dotyczącej działań promujących ideę olimpijską. Po wręczeniu przez Starostę Inowrocławskiego uchwały Rady Powiatu o nadaniu placówce nadania imienia Polskich Olimpijczyków dyrektorowi Grzegorzowi Stasiakowi nastąpiła część artystyczna przygotowana przez nasze podopieczne, a był to występ grupy muzycznej, pokaz aerobiku czy musztry na wesoło. Na zakończenie goście mogli zapoznać się zwiedzić ośrodek, wpisać się do pamiątkowej kroniki czy też porozmawiać ze sportowcami, którzy oblegani byli przede wszystkim przez dziewczęta. Wykonano wiele wspólnych zdjęć, olimpijczycy złożyli też setki autografów. Niewątpliwie wizyta polskich olimpijczyków uświetniła naszą uroczystość, zostanie na długo w naszej pamięci.
Piknik Olimpijski 2013
Jak co roku wychowanki naszego ośrodka wzięły udział w Pikniku Olimpijskim w Warszawie organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski na Żoliborzu ( Kępa Potocka). Zanim udaliśmy się na miejsce pikniku cała grupa zwiedziła Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów np. medale olimpijskie czy stroje olimpijskie. O godzinie 12.00 rozpoczęła się impreza plenerowa pod hasłem „Zimowe Igrzyska w środku lata” - Soczi 2014, a twarzami tej inicjatywy byli przedstawiciele sportów zimowych jak Kamil Stoch, Luiza Złotkowska, Krystyna Pałka. Oprócz wymienionych spotkać było można takie gwiazdy polskiego sportu jak Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Andrzej Wroński, Andrzej Szarmach i inni. Wychowanki brały udział w licznych konkursach organizowanych przez poszczególne związki sportowe, a na tych stoiskach spotykaliśmy znane z wizyt w Kruszwicy twarze jak Sławomira Szpek, Kajetan Broniewski, Marek Łbik czy Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz. Ale sielanka trwała dwie godziny, czarne chmury nad Warszawą spowodowały najpierw opady gradu a potem nastąpiło oberwanie chmury i cała Warszawa została zalana! Mimo oczekiwań na poprawę pogody impreza brutalnie przez przyrodę została przerwana, to najkrótszy Piknik Olimpijski w historii. Mimo to wróciliśmy przemoczeni, ale zadowoleni z tego wyjazdu, bo wychowankom udało się zdobyć sporo autografów i zrobić pamiątkowe zdjęcia. ( Wzięły udział : Grodnicka Natalia, Glaubert Kamila, Zapadka Dorota, Dondalska Kinga, Donarska Marta, Krajnik Natalia, Bujak Magdalena ).
Rodzinnie w przedszkolu
W dniu 03.06.2013r. w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Kruszwicy, odbył się Piknik Rodzinny, zorganizowany dla dzieci i ich rodzin a także zaproszonych gości. Wychowanki z MOW razem z wychowawcą Agnieszką Płocek również uczestniczyły w imprezie i świetnie się bawiły. Wzięły udział we wszystkich przygotowanych konkursach a także wspólnie z najmłodszymi pląsały w rytmie muzyki serwowanej przez DJ-a. Zabawy na świeżym powietrzu spowodowały, iż wszyscy obecni z radością udali się na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Największe łakomczuchy mogły także skosztować chleb ze smalcem, skwarkami i ogórkami kiszonymi. Dziewczęta opuszczały przedszkole w wyśmienitych humorach, wspominając udaną zabawę i prezentując wygrane w konkursach nagrody.
Trening przed letnim sezonem.
Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy odwiedziły Studio Modelowania Sylwetki mieszczące się na Kruszwickim Rynku. Dzięki uprzejmości właściciela klubu podopieczne MOW mogły dowiedzieć się na czym polega praca w studiu, jakie efekty dla zdrowia ciała i duszy przynosi systematyczne uczęszczanie do SMS-u. Dziewczęta w składzie: Oliwia Bącler, Alicja Łastowska, Sandra Stolarczyk , Marlena Karczewska, Karolina Rudnicka pod opieką wychowawcy Kingi Orawiec mogły poćwiczyć na VACUM i ORBITEKU pod ciśnieniem, po hasać na koniku i zrelaksować się na rollmasażu. Wizyta w Kruszwickim Studium Modelowania Sylwetki była dla dziewcząt niezwykłym przeżyciem. Poza ogromem wrażeń, dziewczęta dowiedziały się jak właściwie modelować sylwetkę i dbać o swój wygląd. Wizyta w studiu została zorganizowana w ramach realizowanego w MOW programu „Trzymaj Formę”.
Bez uzależnień w Szerzawach.
W dniu 22 maja dwie wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla dziewcząt w Kruszwicy pod opieką wychowawcy D. Biały udały się do Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach, aby wziąć udział w konkursie profilaktycznym pod hasłem „Żyjmy bez uzależnień”. Ilona Kopczyska oraz Kinga Kobacka starannie wykonały plakaty z zakresu szkodliwego wpływu tytoniu na organizm człowieka pod okiem opiekunów koła plastycznego A. Drzewieckiej oraz J.Klesyk- Olszewskiej. Wychowanki przygotowywały się również do napisania testu wiedzy z zakresu uzależnień. Podopieczne osiągnęły ogromny sukces zdobywając I i II miejsce w konkursie wiedzy oraz I miejsce za najlepszy plakat o tematyce antynikotynowej. Wychowanki powróciły do Ośrodka bogatsze o nowe doświadczenia. Dyplomy raz nagrody rzeczowe pozwolą im na długo nie zapomnieć o konkursie w Szerzawach.
Harcerki w Księstwie Gniewkowskim
Kolejny raz harcerki z drużyny im. Janusza Korczaka wzięły udział w zlocie organizowanym przez Gniewkowską Drużynę im Władysława Białego. Tym razem spotkanie miało miejsce w Czernikowie pod Toruniem. Dziewczęta pod opieką wychowawcy i jednocześnie drużynowego Pawła Budnera dwa dni spędzili na poznawaniu Czernikowa oraz zabawach typowo harcerskich. Na uroczystm apelu przy odgłosach werbli miało miejsce mianowanie nowej przybocznej kruszwickiej drużyny, została nią druhna Kamila Glaubert.
Kontakt

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

ul. Kujawska 20, 88-150 Kruszwica

Powiat Inowrocławski
Kruszwica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Desing created by Maron | Coded by Maron
Theme by Maron-Online
535,077 Unikalnych wizyt
Copyright MOW Kruszwica © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Maron.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL